https://mtmakina.com.tr/wp-content/uploads/2023/11/ybs-kapak.jpg
PRES MAKİNALARI

YBS SAMAN PRES BALYA MAKİNESİ

• Manuel Poşet takma sistemi
• Kompakt ve sağlam tasarım
• Güçlü sıkıştırma sistemi
• Sürekli besleme ile kesintisiz çalışma
• PLC ile kontrol edilebilme

Hacimli tarım ürünlerini sıkıştırmak için, YBS Serisi Saman Balya Presleri;
Yatay Saman Balya ve Torbalama Presimizin, ana kullanımlarından biri gevşek malzemeleri balyalamaktır. Hacimli, talaş, paçavra, fıstık kabuğu, pirinç kabuğu, pamuk çekirdeği, parçalanmış hurma dalı, tekstil atıkları vb. gibi kuru atıklarla başa çıkmak zordur. YBS Saman Balya Preslerimizde bu atıklarınızı kolayca balyalayabilirsiniz.

YBS Serisi Saman Balya Presleri avantajları;
Yarı otomatik torbalama sistemi ile sürekli dışarı itme tipini benimser. Tam otomatik kontrol ile, yüksek verimlilik sağlar, işçilik maliyetinden, nakliye maliyetinden, stok maliyetinden ve yerden tasarruf etmenizi sağlar. Balya boyutu ve balya ağırlığı özel gereksinimlerinize göre üretilebilir. Çıkış kapasitesi saatte 5-25 ton arasında değişir. Balya ağırlığı balya başına 50-500 kg’a kadar olabilir. PLC sistemi besleme olmadığında makineyi otomatik olarak durdurur.

Sürekli çalışma için tasarlanmış tam otomatik saman balya pres makinesi;
Ağırlıklı olarak tarım sektöründe kullanılan Saman Balya Preslerimiz, hurma dalı, saman, buğday, yonca, kıyılmış saman, tekstil atıkları gibi her türlü kuru atığı presleyebilir. Atıklar konveyör veya helezon ile balya haznesine beslenir, daha sonra yan silindir, ayarlanan sınıra kadar birkaç kez bastırır. Ardından ana silindir yeterli basınca geldiğinde balyayı otomatik olarak dışarı iter. Operatörün çıkış kısmına takmış olduğu, dokuma bir torba veya plastik torbalara doldurur ve bu şekilde balyalama işlemi tamamen bitirilir.

ÖZELLİKLER

YBS Serisi Saman Balya Preslerini Birbirinden ayıran özellikler neler?

YBS50 SAMAN BALYA PRES MAKİNASI

Pres Gücü: 50 ton
Gerekli Güç: 15 kW
Balya Ölçüsü: 500 x 500 x 500 mm
Balya Ağırlığı: 30-50 kg

YBS90 SAMAN BALYA PRES MAKİNASI

Pres Gücü: 90 ton
Gerekli Güç: 30 kW
Balya Ölçüsü: 700 x 700 x 700 mm
Balya Ağırlığı: 30-50 kg

yb1
ybs1
ybs2
ybs3
ybs4
ybs5