https://mtmakina.com.tr/wp-content/uploads/2023/11/pet-kapak.jpg
TESİS KURULUMU

PET GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİ

PET, PE, PP, HDPE şişelerin geri dönüşümü
Farklı kapasitelerde üretim
Kompakt ve sağlam tasarım
Farklı kapasitelerde üretim
Düşük işletme maliyetleri için enerji verimli tasarım
Zorlu uygulamalar için sağlam, dayanıklı yapı

PET geri dönüşüm uygulamaları için, PET Geri Dönüşüm Tesisi;
Firmamız, atık plastik şişelerin (PET, PE, PP ve HDPE şişeler) geri dönüştürülmesi, öğütülmesi ve temizlenmesi için özel olarak kullanılan yüksek kaliteli atık pet şişe yıkama geri dönüşüm hattı tasarlamıştır. Plastik şişelerin en yaygın uygulamaları, PET plastik şişeler, süt, gıda kapları, deterjan kapları, motor yağı kapları, şampuan vb. gibi PE, PP şişelerdir. PE ayrıca PET şişe kapakları için de kullanılır. Plastik ambalaj yıkama geri dönüşüm hattı, ön yıkama, balya açıcı, kırma, sürtünmeli yıkama, flotasyon daldırma, dikey santrifüj sıkma, kurutma ve etiket toz ayırma işlemlerinden oluşmaktadır.

Hızlı yaşam koşulları nedeniyle plastik şişe ve plastik ambalaj kullanımı sürekli artmaktadır. Bu malzemeleri doğada atık olarak ya da kentsel atık olarak bırakmak doğru değildir. Kurulan plastik geri dönüşüm tesisleri sayesinde bu atıklar tekrar insanların hizmetine sunulmaktadır. MT olarak geri dönüşüm hattı ve tesis ihtiyaçlarınıza profesyonel çözümler sunuyoruz. PET Geri Dönüşüm Hatlarında yer alan ileri teknoloji makineler ile doğayı ve sürdürülebilir kaynakları koruyoruz.

Genel olarak, PET Geri Dönüşüm Tesisi modelleri oldukça esnektir. PET Şişe Geri Dönüşüm Tesisi, PET Yıkama Hattı, Plastik Şişe Geri Dönüşüm Tesisi, Plastik Şişe Geri Dönüşüm Hattı, Plastik Şişe Yıkama Hattı, HDPE Geri Dönüşüm Tesisi, PE Geri Dönüşüm Tesisi, PP Geri Dönüşüm Tesisi gibi çok daha fazla farklı geri dönüşüm uygulamalarında kullanılabilir.

Pet Geri Dönüşüm Tesisi çalışma prensibi;
Konveyörler tesis genelinde atıkların hammadde girişinden çıkışına kadar taşınmasını sağlar. Ön Yıkama Ünitesi, PET şişe veya ambalaj malzemelerinin üzerindeki kum, toprak gibi kirleri kapak ve etiketlerden ayırır. Ayrıca geri dönüşüm hattında diğer makinelerin daha verimli çalışmasını ve çapak kalitesinin artmasını sağlar. Balya Açıcı, pet yıkama hattına girecek balyalanmış pet şişeleri hızlı bir şekilde ayırır, hattaki süreçler daha hızlı ve verimli bir üretim yapar.

Islak plastik kırma makinası, sisteme giren plastik atıkları istenilen boyutlara getirir. Daha küçük partiküller çok daha kolay temizlenir ve kaliteli bir çapak malzemesi üretilir. Farklı renkler ve farklı plastik malzemeleri işlerken kolayca temizlenir. Sürtünmeli yıkama ünitesi, kirli maddeleri yatay santrifüj etkisi ile yüksek hızda yıkar. Oluşan fraksiyon ile derin bir temizlik sağlanarak yüksek kaliteli çapaklar elde edilir.

Flotasyon daldırma tank ünitesi, kullanılan atık maddeleri, özgül kütlesine göre ayırır ve temizler. Dikey santrifüj sıkma ünitesi, yıkanan malzemeleri susuzlaştırır. Yüksek hızda, atık malzemelerin nem içeriği azalır. Bu sayede makinelerin verimliliği artar, kurutma ünitesi daha az enerji tüketir.

Kurutma ünitesi, dikey santrifüjden çıkan atık malzeme çapakları hızlı ve etkili bir şekilde kurutur. Ortam havasını çekerek belirli bir sıcaklığa kadar ısıtma yöntemiyle çalışır. Sıcak hava akımı yardımıyla çapak malzemesinin nemi azalır ve buharlaşır. Etiket ve toz ayırma ünitesi, kurutulmuş pet partiküllerindeki farklı madde ve tozları hava yardımıyla ayrıştırır.

Sürekli çalışma için tasarlanmış Pet Geri Dönüşüm Tesisleri;
Plastik PET Şişe Geri Dönüşüm Hattı, PET geri dönüşüm projeniz için ideal çözümdür. PET şişe yıkama geri dönüşüm hattımız, PET şişeleri temizlemek, geri dönüştürmek ve yeniden işlemek için kullanılır. Firmamız PET şişe plastik yıkama hattını müşteri ihtiyacına göre farklı kapasitelerde tasarlayıp üretebilmektedir.

PET GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİ/u>

Pet Geri Dönüşüm Tesisi özellikleri neler?
PET Ön yıkama makinesi
Balya açma makinesi
Plastik kırma makinesi
Sürtünmeli PET yıkama makinesi
Flotasyon daldırma makinesi
Dikey santrifüj sıkma makinesi
PET kurutma makinesi
Etiket toz ayırma makinesi

pet
pet2
pet3
pet4